fot. PAP/EPA/MADS CLAUS RASMUSSEN

Zatrzymano sprawcę strzelaniny w Kopenhadze

W Kopenhadze 22-letni Duńczyk zaczął strzelać do ludzi w centrum handlowym. Napastnik został zatrzymany.

Atak w Kopenhadze wstrząsnął całą Danią. Napastnik z bronią długą w ręku wszedł w niedzielę po południu do centrum handlowego i strzelał do przechodniów. Jak przekazała lokalna policja, nie żyją co najmniej trzy osoby. Ofiarami ataku są kobieta i dwóch mężczyzn. Jest też kilku rannych.

– Mamy czterech rannych, którzy zostali postrzeleni z broni palnej. To dwóch obywateli Danii – dwie kobiety: 40-letnia i 19-letnia. Mamy też dwóch obywateli szwedzkich: 50-letniego mężczyznę i 16-letnią kobietę. Przebywają w szpitalu, są w ciężkim stanie – poinformował szef kopenhaskiej policji, insp. Soeren Thomassen.

Napastnik został zatrzymany o 17:48 czasu lokalnego, po kilkugodzinnej masowej akcji poszukiwawczej. To 22-letni Duńczyk, który wcześniej – co ujawniła policja – miał problemy psychiczne. Został oskarżony o zabójstwo.

– Podejrzany został aresztowany. Jesteśmy przekonani, że jest sprawcą, był on w posiadaniu karabinu i amunicji do karabinu – zaznaczył szef policji w Kopenhadze.

Niewiele wskazuje na to, by na miejscu strzelała więcej niż jedna osoba. Motyw strzelaniny nie jest znany, ale policja bada, czy był to akt terroryzmu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl