Zatrzymano sprawcę dewastacji tablicy przy pomniku „Inki”

Policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę, który zniszczył tablicę informacyjną przy pomniku Danuty Siedzikówny „Inki” w Gdańsku.

Mężczyzna odpowie za znieważenie pomnika działaczki Armii Krajowej, zamordowanej przez komunistów. Prokurator zastosował wobec chuligana dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 2 tys. zł. Grozi mu grzywna oraz kara ograniczenia wolności.

Podkomisarz Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku informuje, że ogółem w tej sprawie zatrzymano 4 osoby. Są to mężczyźni w wieku od 19 do 21 lat, wszyscy są mieszkańcami Gdańska.

– Już w niedzielę policjanci ustalili tożsamość wszystkich uczestników tego zdarzenia, zatrzymali także pierwszego sprawcę. Pozostali mężczyźni wiedząc, że są poszukiwani przez policję, w poniedziałek sami zgłosili się do komisariatu. Policjanci przesłuchali całą czwórkę. Są to mieszkańcy Gdańska w wieku od 19 do 21 lat. Mężczyzna, który zniszczył tablicę upamiętniającą postać Inki, przyznał się do tego przestępstwa, twierdził, że nie wiedział, że uszkadza tak naprawdę tablicę Inki, dowiedział się o tym dopiero następnego dnia z mediów. Pozostali uczestnicy tego zdarzenia zostali przesłuchani, otrzymali też mandaty karne – mówiła podkomisarz Aleksandra Siewert.

Do dewastacji tablicy przy pomniku „Inki” doszło w ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek. Sprawcy zdemontowali i połamali tablicę. Straty oszacowano na kwotę około 500 zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl