Zatrzymano kolejną osobę w związku z londyńskim zamachem

Kolejna osoba została zatrzymana w Wielkiej Brytanii w związku z zamachem na londyńskie metro. To już szósty podejrzany, który trafił w ręce policji.

Blisko tydzień po zamachu bombowym w londyńskim metrze brytyjska policja zatrzymała szóstą osobę podejrzaną w tej sprawie. Taką informacje przekazał  Scotland Yard. To 17-latek. Zatrzymano go w dzielnicy Thornton Heath na południu Londynu. Szef jednostki antyterrorystycznej londyńskiej policji metropolitalnej Dean Haydon mówi, że obecnie w areszcie przebywa sześć osób, a pięć mieszkań jest przeszukiwanych.  We wtorek i środę służby ujęły w mieście Newport na południu Walii trzech mężczyzn w wieku 25, 30 i 48 lat. Wcześniej, w sobotę, dwóch innych mężczyzn zatrzymano w Londynie i w Dover na południu Anglii. W zamachu, do którego doszło 15 września na stacji Parsons Green w zachodnim Londynie zostało rannych około 30 osób. W pociągu metra eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy z zapalnikiem czasowym. Związana z tzw. Państwem Islamskim agencja Amak poinformowała, że zamachu dokonał „oddział” powiązany z tą dżihadystyczną organizacją.

TV Trwam/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl