fot. https://twitter.com/Lubuska_Policja

Zatrzymania nielegalnych migrantów koło Torunia. W samochodzie dostawczym jechały 42 osoby

W Lubiczu Dolnym koło Torunia policja zatrzymała samochód dostawczy. W jego części ładunkowej podróżowało 42 obcokrajowców. Autem kierowała Polka, która została zatrzymana. Trwa wyjaśnianie sprawy. 

Ok godziny 14.30, na trasie S10 w kierunku Torunia samochód dostawczy  marki Peugeot został zatrzymany do kontroli drogowej. W jego części ładunkowej podróżowało trzydziestu jeden mężczyzn, sześć kobiet i pięcioro dzieci. Wszyscy obcokrajowcy. Autem kierowała Polka, która została zatrzymana.

„Kobieta prowadząca pojazd została zatrzymana. Będziemy sprawdzali jej wersję zdarzeń. Od tego zależy m.in. charakter zarzutu. Bardzo dużo rzeczy jest do zweryfikowania. Na pewno potrzebni będą biegli tłumacze” – zaznaczyła podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji.

Na razie nie wiadomo ani jaki był cel podróżujących obcokrajowców, ani w jaki sposób trafili oni do Polski. Sprawą zajmuje się m.in. Wydział Ochrony Ludności Miasta Torunia, starostwo powiatowe oraz prokuratura.

Jak poinformowała rzecznik prasowy toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska, dwie osoby spośród zatrzymanych cudzoziemców trafiły do toruńskich szpitali. Dwie – mama z siedmioletnim dzieckiem – na obserwację, po której wróciły do grupy.

TV Trwam News

drukuj