fot. PAP/KP PSP Augustów

Pożar na plebanii w Studzienicznej

Zeszłej nocy w Studzienicznej na Podlasiu spłonęła plebania przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. W budynku przebywało dwóch księży.

Do pożaru doszło w nocy z sobotę na niedziele około godziny 2.00 w nocy.

– Gdzieś po godzinie pierwszej ksiądz rezydent zaniepokojony szczególnym zachowaniem swojego psa po prostu zauważył, że jest ogień i dym. Obudził mnie i zawiadomiliśmy straż pożarną, zaczęliśmy ewakuować księgi metrykalne, ale bardzo szybko na dole zrobiło się już dużo dymu i czadu – wskazał ks. Wojciech Stokłosa – proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej.

Później akcję kontynuowali strażacy. Jak poinformował oficer prasowy Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Augustowie, Krzysztof Kiewlak, do pożaru zadysponowano 19 zastępów straży pożarnej i ochotniczych straży pożarnych.

W sumie w akcji uczestniczyło 63 strażaków. Gaszenie trwało ponad 8 godzin. Księża są bezpieczni, teraz pomagają im parafianie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl