fot. PAP/Leszek Szymański

Zastępca szefa NATO: Obecność wojsk sojuszniczych w Rumunii służy swobodzie żeglugi na Morzu Czarnym

Obecność sił NATO w Rumunii służy zapewnieniu swobody żeglugi na Morzu Czarnym – powiedział we wtorek zastępca sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego, Mircea Geoana, cytowany przez bukareszteńską telewizję Digi24.

Mircea Geoana sprecyzował, że tworzona w Rumunii grupa bojowa NATO ma też zapewnić jednolitą siłę odstraszania na wschodniej flance Sojuszu. W Rumunii stacjonują już m.in. wojska przybyłe z Francji, Belgii i Holandii.

„Chcemy osiągnąć w Rumunii tę samą jakość strategiczną, jaką mamy już w rejonie Bałtyku oraz w Polsce, (…) aby nastąpiła równowaga i spójność całej flanki wschodniej” – powiedział zastępca szefa NATO.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl