Zarzuty wobec prezesa Amber Gold

Prezes Amber Gold Marcin P. usłyszał zarzuty dokonania przestępstw, związanych z funkcjonowaniem spółki. Ich treść zostanie podana po zakończeniu przesłuchania podejrzanego.

 

Szef Amber Gold pojawił się w gdańskiej prokuraturze w towarzystwie adwokata, nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

 

Po godzinie 10 Marcin P. w gmachu prokuratury w Gdańsku rozpoczął składanie wyjaśnień. Mówi prok. Wojciech Szelągowski.

 

„Ten materiał dowodowy, który był gromadzony od momentu przejęcia śledztwa przez prokuraturę okręgową, dostarczył dowodów na zasadność wydania takiego postanowienia. Sam charakter prawny tych zarzutów, które zostały w dniu dzisiejszym ogłoszone, zostanie  ujawniony po zakończeniu trwającej obecnie czynności”- powiedział prok. Wojciech Szelągowski.

 

Jednocześnie do prokuratury wciąż napływają kolejne zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa Amber Gold od klientów spółki.

 

„Do wczoraj, do godz. 12.00 takich zawiadomień wpłynęło 266, te które wpłynęły po godz. 12.00 zostaną policzone i aktualna ilość tych zawiadomień zostanie podana dzisiaj, ale w terminie trochę późniejszym. Te zawiadomienia dotyczą wyłącznie podejrzenia doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, czyli po prostu oszustwa, związanego z umowami lokaty terminowej firmy Amber Gold”- dodaje prok. Wojciech Szelągowski.

 

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na zlecenie gdańskiej prokuratury, wczoraj od rana prowadzili przeszukania w pomieszczeniach spółek i innych obiektów mających związek z Amber Gold.

 

Jak poinformował rzecznik ABW Maciej Karczyński zabezpieczono m.in. dokumentację finansową oraz złoto.

 

Wypowiedź prok. Wojciech Szelągowski:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj