M. Wassermann: Klub PiS deleguje do komisji ds. Amber Gold bardzo dobrego prawnika

Klub PiS deleguje w najbliższym czasie kolejną osobę – bardzo dobrego prawnika – do komisji ds. Amber Gold; to jest osoba bardzo sprawna – myślę, że szybko będzie w stanie uczestniczyć w przesłuchaniach – powiedziała PAP przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS).

W poniedziałek Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka PiS – decyzję w tej sprawie podjął szef partii Jarosław Kaczyński; w konsekwencji Pięta zawieszony też zostanie w prawach członka klubu PiS; ponadto wycofany zostanie z prac komisji śledczej ds. Amber Gold i sejmowej speckomisji – poinformowali politycy PiS.

Wassermann we wtorkowej rozmowie z PAP oceniła, że decyzja o wycofaniu Pięty z komisji ds. Amber Gold nie wpłynie na jej funkcjonowanie.

„Klub – z tego, co wiem – deleguje w najbliższym czasie kolejną osobę – bardzo dobrego prawnika” – wskazała.

„Ja i cała komisja oczywiście deklarujemy wsparcie. To jest osoba bardzo sprawna. Myślę, że się szybko zapozna z materiałem i będzie w stanie uczestniczyć sprawnie w kolejnych przesłuchaniach” – oświadczyła Małgorzata Wassermann.

W minionym tygodniu dziennik „Fakt” napisał, że poseł Stanisław Pięta miał romans i według gazety obiecywał swojej kochance m.in. załatwienie pracy w PKN Orlen. Według „Faktu” Pięta miał poznać tę kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2017 roku. Dziennik informował, że kobieta na potwierdzenie swoich relacji z Piętą przekazała swoją korespondencję z komunikatorów internetowych.

Poseł Pięta odnosząc się do tych doniesień, stwierdził, że jest to atak na niego. W rozmowach z mediami zapewniał m.in., że „nie załatwiał” opisywanej w publikacjach pani pracy w PKN Orlen, a relacje z nią nie wychodziły poza „kwestie służbowo-organizacyjno-polityczne”.

W sejmowej komisji ds. służb specjalnych Pięta zasiada od 13 kwietnia br. – zastąpił Beatę Mazurek, która zrezygnowała z zasiadania w tej komisji po tym, gdy została wybrana na wicemarszałka Sejmu. Z kolei w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Pięta zasiada od 22 lipca 2016 r., czyli od początku jej funkcjonowania.

PAP/RIRM

drukuj