Wniosek PO o wotum nieufności wobec Elżbiety Rafalskiej

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności wobec minister Elżbiety Rafalskiej. Wczoraj Komisja Polityki Społecznej i Rodziny negatywnie zaopiniowała postulat opozycji.

Wniosek o wotum nieufności wobec minister Rafalskiej to kolejny polityczny plan, którego celem jest ponowne zdobycie władzy przez Platformę Obywatelską. Opozycji wcale nie chodzi o los osób niepełnosprawnych, a o kolejną polityczną awanturę. Tuż przed głosowaniem w sprawie wotum nieufności minister Rafalska powiedziała, że nie jest przywiązana do stanowiska, a traktuję to jako ciężką i odpowiedzialną pracę.

Proszę pokazać taki rząd, który w pierwsze 100 dni zrealizuje tak kluczowe programy, tak przełomowe jak ten program polityki rodzinnej – wskazała Elżbieta Rafalska.

Minister odniosła się także do zarzutów niektórych posłów o braku empatii wobec protestujących osób niepełnosprawnych i ich rodziców.

Próba zarzucania mi pogardy dla osób niepełnosprawnych, braku empatii jest chyba próbą wyprowadzenia mnie z równowagi, ale to się nie uda (…). Zapewniam, że bez szacunku dla drugiej osoby, empatii, zrozumienia i dostrzegania potrzeb nie przetrwałoby się i nie zbudowałoby się takiego programu – dodała minister rodziny.

Według wicepremier Beaty Szydło, Elżbieta Rafalska jest najlepszym ministrem rodziny i polityki społecznej po transformacji. Oceniła wniosek o odwołanie minister za kuriozalny i głupi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj