Zaprzysiężenie nowego prezydenta Ukrainy

W Kijowie odbędzie się dziś zaprzysiężenie nowego prezydenta Ukrainy, którym zostanie zwycięzca wyborów prezydenckich z 25 maja, Petro Poroszenko.

Będzie on piątym szefem państwa od czasów zdobycia przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku. 48-letni Poroszenko złoży przysięgę w siedzibie parlamentu, nazywanego na Ukrainie Radą Najwyższą.

Deputowani zbiorą się na uroczystym posiedzeniu z tej okazji o godz. 9 czasu polskiego. Po przysiędze nowy prezydent uda się na Plac św. Zofii, gdzie przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Wówczas nad placem zostanie podniesiony prezydencki sztandar.

Na uroczystość przybędą przedstawiciele około 20 państw, w tym prezydent Polski Bronisław Komorowski, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite i przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl