Zaproszenie na jubileuszowy XV Hubertus Węgrowski Mazowsza i Podlasia im. prof. Jana Szyszko

W najbliższą niedzielę – 8 października 2023 r. – odbędzie się XV Hubertus Węgrowski Mazowsza i Podlasia im. prof. Jana Szyszko. Głównym celem wydarzenia jest zgłębianie wartości związanych z szacunkiem człowieka do polskich lasów i zwierzyny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

To już po raz piętnasty miłośnicy lasów i zwierzyny spotkają się w Łochowie na Mazowszu podczas XV Hubertusa Węgrowskiego Mazowsza i Podlasia im. prof. Jana Szyszko.

Prof. Jan Szyszko pozostawił testament i właśnie te Hubertusy są jego nośnikiem – mówi ks. Tomasz Duszkiewicz.

Coroczne obchody Hubertusa kończą okres ciężkiej pracy na polach i rozpoczynają jesienno-zimowy sezon polowań dla myśliwych.

– Celem tego wydarzenia jest przybliżenie trwałych wartości związanych z szacunkiem człowieka dla lasu i zwierzyny. Bardzo ważnym elementem uroczystości, jakim jest XV Hubertus Węgrowski Mazowsza i Podlasia im. prof. Jana Szyszko, jest zdrowa żywność z polskich pól i lasów – zaznaczają organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego.

W tym roku wydarzenie połączyliśmy z Dniem Ziemi, aby jeszcze bardziej zaakcentować wartości, jakimi kierują się w swojej pracy leśnicy, myśliwi i rolnicy – dodają.

Choć uroczystości od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, to organizatorzy z najwyższą starannością przygotowują program spotkania. Wydarzenie rozpoczyna się od parady św. Huberta z udziałem myśliwych, leśników, rolników, pszczelarzy i jeźdźców z Kaplicy Pałacowej. Następnie uroczysta Msza św. Hubertowska. Po niej Jarmark Hubertowski.

– Poznaj naszą tradycję, kulturę i pasję. W programie moc atrakcji: zdrowa żywność z polskiego lasu i wsi, degustacja dziczyzny, prezentacja psów myśliwskich, pokaz sokolniczy, dużo muzyki i konkursów z nagrodami – zachęcają organizatorzy.

Nie zabraknie również muzyki. Gwiazdą wieczoru, a zarazem ostatnim punktem obchodów, będzie występ zespołu Model M. T. Modelinka.

Organizatorem wydarzenia jest Nadleśnictwo Łochów, Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży, Gmina Łochów, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie i Białymstoku oraz Polski Związek Łowicki Zarząd Okręgowy w Siedlcach.

Patronat honorowy nad uroczystościami objął sekretarz stanu Ministerstwa Środowiska, Edward Siarka.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl