Zamojski Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Ulicami Zamościa przeszedł w niedzielę Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę. Szli w nim ludzie, którym zależy na dobru Ojczyny, ,,aby Polska była wierna Kościołowi, Bogu i Ojczyźnie”- powiedział ks. Zdzisław  Ciżmiński, rektor Kościoła św. Katarzyny w Zamościu.

Marsz rozpoczął się Różańcem Świętym o godzinie 16:15. Następnie o godzinie 17:00 odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii wyruszył marsz ze śpiewem i modlitwą. Głównym celem tego religijnego wydarzenia było aby Polska „była wierna Kościołowi, Chrystusowi i Jego Ewangelii i aby Naród Polski wypełnił Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego” – wyjaśnił ks. Zdzisław Ciżmiński.

Był to już 3. marsz w intencji Ojczyzny, który przeszedł ulicami Zamościa. Ich organizowanie stało się już tradycją – powiedział ks. Zdzisław Ciżmiński.  Przypomniał, że pierwszy odbył się w trzecią niedzielę sierpnia, a drugi we wrześniu. Teraz, w październiku, maszerowaliśmy również w trzecią niedzielę miesiąca – dodał ks. Zdzisław Ciżmiński.

Marsze będą kontynuowane przez następne miesiące. Organizatorem marszów jest Komitet Organizacyjny oraz ks. Jan Radziszewski.

RIRM

 

drukuj