PAP/EPA

Zamach na siedzibę MSW w Ankarze

Prawie tysiąc osób zostało zatrzymanych w tureckiej operacji policyjnej przeciwko Partii Pracujących Kurdystanu. To pokłosie niedzielnego ataku terrorystycznego na siedzibę MSW w Ankarze.

Do niedzielnego zamachu w stolicy Turcji przyznała się Partia Pracujących Kurdystanu. Po tym jak dwóch napastników zaatakowało budynek ministerstwa spraw wewnętrznych, tureckie siły powietrzne przeprowadziły nalot na pozycje agresora.

– Będziemy z determinacją kontynuować naszą walkę, aż do wyeliminowania ostatniego terrorysty w kraju i za granicą – mówił Recep Tayyip Erdogan, prezydent Turcji.

Tureckie lotnictwo dokonało zniszczenia łącznie 20 celów związanych z separatystyczną partią. Największą skalę operacja miała na południowym wschodzie kraju, niedaleko granicy z Syrią. Do walki z kurdyjskimi bojownikami przyłączyła się także turecka policja. Do tej pory zatrzymanych zostało prawie 1000 osób podejrzanych o rzekome działania z kurdyjskimi bojownikami.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl