Zakończyła się wymiana jeńców między Ukrainą i prorosyjskimi separatystami

OBWE i Berlin przyjęły z zadowoleniem informację o zakończeniu wymiany jeńców pomiędzy ukraińskimi władzami a prorosyjskimi separatystami. Ukraina przekazała 233 osoby, a separatyści uwolnili 74 jeńców. OBWE wzywa strony konfliktu do kontynuowania dialogu.

„Dzisiejsza wymiana to nie tylko gest humanitarny, ale też pomocny krok ku zbudowaniu zaufania” między stronami konfliktu – powiedziała szefowa dyplomacji Austrii Karin Kneissl, która przewodzi Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel uznał, że wymiana jeńców to „znaczący krok ku wdrożeniu porozumienia z Mińska”.

Przeprowadzenie akcji uzgodniono w ubiegłym tygodniu. Wymiana jeńców ma mieć drugi etap, podczas którego 29 osób przetrzymywanych przez separatystów może zostać przekazanych Ukrainie, która uwolni 74 jeńców.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl