Zakończono rozbudowę szpitala we Wrześni

Po pięciu latach problemów z rozbudową Szpital Powiatowy we Wrześni czeka na pacjentów. Zostaną tam przyjęci niemal w hotelowych warunkach.

Szpital na miarę XXI wieku – mówią o placówce we Wrześni lekarze.

– Warunki w tej chwili są nieporównywalnie lepsze w stosunku do tych, które mieliśmy w starym budynku – podkreśla dr Piotr Frańczak, ordynator oddziału neurologii w szpitalu we Wrześni.

Zyskuje personel i oczywiście pacjenci. W nowej placówce w każdym pomieszczeniu są maksymalnie dwa łóżka. Wiele pokoi jest jednoosobowych.  W sumie na pacjentów czeka ponad 160 łóżek. Niektóre z nich są monitorowane, dzięki czemu łatwiej opiekować się pacjentami w stanie ciężkim. Szpital zainwestował też w najnowocześniejszy sprzęt.

– Mogę powiedzieć, że jest to jakieś moje spełnienie marzeń, spełnienie projektów, planów, które przez lata były budowane – zaznacza Dionizy Jaśniewicz, starosta wrześnieński.

Początki inwestycji do łatwych nie należały. Brakowało pieniędzy. Pojawiły się problemy z nierzetelnymi wykonawcami.

– Przesunięcia najpierw czasowe, potem doszły do tego żądania finansowe. Widać było wyraźnie, że z tą firmą nie jesteśmy w stanie skończyć tego projektu – mówi Zbyszko Przybylski, prezes szpitala powiatowego we Wrześni.

Z placu budowy schodziło aż czterech wykonawców. Mimo ogromnych trudności budowę dokończono. Całość kosztowała 67 mln złotych, z czego część pozyskano dzięki emisji obligacji. By znaleźć brakujące pieniądze, zdecydowano się na emisję obligacji.

– Spółka Szpital Powiatowy we Wrześni emitowała obligacje na kwotę ponad 30 milionów, które były udziałem własnym w tym projekcie – dodaje prezes szpitala we Wrześni.

Tymczasem na dokończenie budowy czekają inne szpitale.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl