„Zaduszki Smoleńskie” w Warszawie

W kościele Ojców Redemptorystów pw. św. Klemensa Hofbauera w Warszawie, odbyły się „Zaduszki Smoleńskie”.

Jak co roku w listopadzie liturgia Kościoła skłania nas do refleksji i wspomnień nad tymi, którzy odeszli do wieczności. „Zaduszki Smoleńskie” – to spotkanie modlitewne w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, ich rodzin, a także tych zmarłych, którzy byli związani z wyjaśnieniem przyczyn tej katastrofy.

Modlitwę poprowadzili aktorzy scen polskich: Halina Łabonarska, Piotr Bajor i Jerzy Zelnik.

To piękna myśl, żeby Koronką do Bożego Miłosierdzia modlić się za tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej – zwróciła uwagę aktorka Halina Łabonarska.

 Scenariusz spotkania modlitewnego przygotowała Joanna Grzybowska, która ma doświadczenie w tej kwestii, ponieważ wcześniej przygotowywała scenariusz do odsłonięcia Epitafium Smoleńskiego w Częstochowie. „Zaduszki Smoleńskie” oparte są o Koronkę do Bożego Miłosierdzia. To piękna myśl, żeby oprzeć to wydarzenie o miłosierną modlitwę, a jednocześnie w 5 częściach Koronki wymienić wszystkie nazwiska tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej – powiedziała Halina Łabonarska.

Spotkaniu modlitewnemu towarzyszyła muzyka w wykonaniu orkiestry Camerata Vistula pod kierownictwem prof. Andrzeja Wróbla.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl