https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/close-up-rece-trzymajac-portfel-i-monety_11386111.htm

Zadłużenie Polaków rośnie

W marcu formy pożyczkowe udzieliły o ponad 250 proc. więcej pożyczek niż przed rokiem. Podało Biuro Informacji Kredytowej.

Sektor pożyczek pozabankowych rośnie w szybkim tempie i to zarówno pod względem liczby, jak i wartości. Jak poinformowało Biuro Informacji Kredytowej, marcowa wartość sprzedaży była najwyższa w historii. Firmy pożyczkowe współpracujące z BIK-em, w ubiegłym miesiącu udzieliły łącznie prawie 1 mln 19 tys. zł nowych pożyczek na łączną wartość przekraczającą 1 mld 700 mln złotych. W porównaniu do roku ubiegłego to wzrost o 251 proc. pod względem liczby oraz o 110 proc.  pod względem wartości udzielonych pożyczek.

Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, średnia wartość pożyczki gotówkowej udzielonej w marcu 2024 r. wyniosła 2 tys. 524 zł i była o 12 proc. wyższa w porównaniu do średniej kwoty udzielonej w marcu 2023 roku. Największy odsetek marcowej sprzedaży pożyczek pozabankowych stanowiły pożyczki celowe. To prawie 61 proc., następnie pożyczki gotówkowe nieco ponad 38 proc. oraz karty i limity pożyczkowe prawie 1,5 procent.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl