Zachodniopomorskie potrzebuje zmian

Poszczególni kandydaci w wyborach samorządowych przedstawiają propozycje dla swoich regionów. Wielu zmian po latach rządów Platformy Obywatelskiej potrzebuje Pomorze Zachodnie – przekonuje Prawo i Sprawiedliwość.

Zachodniopomorskie boryka się z wieloma problemami. A to ważny region dla całej Polski. Aby mógł się rozwijać niewątpliwie w Szczecinie potrzebny jest dialog społeczny, na który do tej pory nie można było liczyć – mówił przewodniczący zachodniopomorskiej „Solidarności” Mieczysław Jurek.

W Szczecinie zawsze narzekaliśmy na dialog społeczny. On przebiegał różnie, w różnych momentach. Dzisiaj nie jest najgorzej, bo rozmawiamy z sekretarzem miasta, natomiast pan prezydent od kilku lat nie chce z nami rozmawiać i ciągle deleguje jakichś urzędników – wskazał przewodniczący NSZZ „Solidarność” regionu Pomorza Zachodniego.

Bez dialogu i współpracy niewiele można osiągnąć, a do zrobienia w Szczecinie jest wiele.

– To jest z pewnością kwestia siedziby dla ratownictwa medycznego w Szczecinie; To jest sprawa stołówki historycznej świetlicy BHP w Stoczni Szczecińskiej, kwestia jej odnowienia, odpowiedniego użytkowania jako miejsca, w którym zrodziły się Porozumienia Sierpniowe. Sprawiedliwe i uczciwe ceny za usługi komunalne, ale również sprawiedliwe płace we wszystkich sferach budżetowych – zaznaczył kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański.

Kluczowe jest także odrodzenie przemysłu stoczniowego. Zachodniopomorskie to także Wałcz. Tu kluczowa jest rozbudowa infrastruktury turystycznej, kulturalnej, a także zapewnienie bezpieczeństwa.

– Chciałbym wprowadzić program wspólnych patroli straży miejskiej i policji, bo poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców jest bardzo ważne – powiedział Marek Subocz, kandydat na burmistrza Wałcza.

W rejonie potrzebne jest również rozszerzenie działania Karty Dużej Rodziny czy wsparcie dla młodych m.in. poprzez realizację programu „Mieszkanie plus”. Pojawiła się także propozycja dla najmłodszych.

Chciałbym, aby we wszystkich szkołach podległych burmistrzowi miasta Wałcza powstawały szkolne kluby sportowe, aby nasza młodzież mogła się rozwijać sportowo. To także utworzenie żłobków i klubów dziecięcych – zaznaczył Marek Subocz.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że Polska, zwłaszcza lokalna, potrzebuje dobrych gospodarzy.

– Żeby rozwój, o który w tej chwili dbamy, nie tylko zachodził w dużych ośrodkach miejskich, ale w małych, średnich miastach – akcentował szef resortu.

O tym, kto będzie zarządzał naszymi miastami zadecydujemy już 21 października.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl