fot. pl.wikipedia.org

Zachodniopomorskie. Na Odrze przekroczony stan ostrzegawczy w Trzebieży

Na Pomorzu Zachodnim w piątek rano tylko w Trzebieży Odra przekroczyła stan ostrzegawczy. W regionie nie odnotowano podtopień ani zalań.

Stan ostrzegawczy przekroczony jest na Odrze jedynie w Trzebieży, o dwa centymetry – wynika z informacji dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Jak podaje Centrum, woda w tym miejscu od kilku godzin opada.

W województwie przestaje padać i słabnie wiatr, co pomaga w unormowaniu sytuacji – podało Centrum. W najbliższym czasie woda nie powinna przekroczyć stanów alarmowych.

Służby nie odnotowały w regionie podtopień ani zalań. Jedynie w czwartek nocy z powodu silnego deszczu droga wojewódzka 114 między Tanowem a Trzeszczynem była przez jakiś czas nieprzejezdna, ponieważ wybiły tam studzienki kanalizacyjne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w piątek, że w dwóch województwach -lubuskim oraz zachodniopomorskim obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne. Najwyższe ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje dla województwa lubuskiego, a drugiego stopnia dla województwa zachodniopomorskiego.

Według IMGW, w związku z przewidywanym silnym wiatrem północno-wschodnim na Zalewie Szczecińskim spodziewane są wzrosty poziomów wody, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

PAP/RIRM

drukuj