Z. Ziobro złożył wniosek o odroczenie posiedzenia TK

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył wniosek o odroczenie wtorkowego posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie noweli ustawy o TK autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Jednocześnie, jak poinformował rzecznik prasowy resortu Sebastian Kaleta, Zbigniew Ziobro wycofał opinię swojego poprzednika Andrzeja Seremeta dotyczącą tej ustawy.

– Minister sprawiedliwości, prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, wycofał w całości stanowisko prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta, w sprawie ustawy o Trybunale 10 lutego 2016 roku i w związku z wycofaniem tego stanowiska złożył wniosek o odroczenie rozpatrzenia sprawy o co najmniej czternaście dni w celu należytego przygotowania do sprawy i przygotowania nowego stanowiska prokuratora generalnego – powiedział Sebastian Kaleta.

Prezes TK, Andrzej Rzepliński, już zapowiedział, że nie odroczy rozprawy w sprawie nowelizacji o TK.

Została ona zaskarżona  przez posłów Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego,  Nowoczesnej, prezesa Sądu Najwyższego, Rzecznika Praw Obywatelskich i Krajową Radę Sądownictwa. Kolejną rozprawę wyznaczono na środę.

Poprzednik Zbigniewa Ziobry na funkcji prokuratora generalnego, Andrzej Seremet, w przedstawionej w lutym opinii dla TK uznał, że nowelizacja jest niekonstytucyjna w kilkunastu punktach.

RIRM

drukuj