Z. Ziobro o decyzji TSUE: Jeśli ten dokument zostanie mi udostępniony, poddam go ocenie

To na razie wiadomość medialna, jeśli taki dokument zostanie mi udostępniony poddam go ocenie – powiedział w piątek szef MS Zbigniew Ziobro na pytanie o to, że TSUE przychylił się do wniosku KE ws. zastosowania środka tymczasowego i zawieszenie stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

Media i organizacje pozarządowe podały w piątek, że Trybunału Sprawiedliwości UE przychylił się do wniosku Komisji Europejską o zastosowanie środka tymczasowego i zawieszenie stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

„Jesteśmy w Unii Europejskiej i Polska będzie przestrzegała prawa Unii Europejskiej. Natomiast to jest w tej chwili wiadomość medialna, nie otrzymaliśmy jeszcze formalnie dokumentu” – powiedział minister sprawiedliwości na piątkowej konferencji w miejscowości Brody (woj. świętokrzyskie).

„Jeśli taki dokument zostanie mi udostępniony, jako ministrowi sprawiedliwości, Prokuratorowi Generalnemu, poddam go ocenie, analizie” – zaznaczył Zbigniew Ziobro. Jak dodał, wtedy będzie mógł przedstawić szerszy komentarz.

„W tej chwili mogę powiedzieć tylko tyle, że jesteśmy w Unii Europejskiej i Polska zamierza przestrzegać przepisów Unii” – zapewnił minister sprawiedliwości.

Nieco wcześniej w piątek premier Mateusz Morawiecki pytany w Brukseli, czy Polska otrzymała już decyzję TSUE, przyznał, że „w ostatnich godzinach przyszło zawiadomienie ze strony Trybunału Sprawiedliwości”.

PAP/RIRM

drukuj