fot. zdzislawkrasnodebski.eu

Z. Krasnodębski: Polska jest dzisiaj krajem sukcesu

Jeżeli chce się pokazać w UE jakiś kraj, który bez żadnych wątpliwości odniósł wielki sukces po poszerzeniu w 2004 r., to takim krajem sukcesu jest Polska – powiedział w środę na konferencji prasowej w Kaliszu europoseł Zdzisław Krasnodębski, „jedynka” na liście PiS w Wielkopolsce.

Zdaniem Zdzisława Krasnodębskiego Polska po 15 latach członkostwa w UE stała się „sercem Europy”.

„To nie jest tylko nasz sukces, osiągnięty wysiłkiem wszystkich Polaków; to jest też sukces Unii, bo Unia Europejska nami się chwali. Unia ma więc równe powody do świętowania, jak my dzisiaj” – powiedział europoseł.

Polityk PiS podkreślił, że jeżeli chce się pokazać w Unii Europejskiej jakiś kraj, który bez żadnych wątpliwości odniósł wielki sukces po poszerzeniu w 2004 r., to takim krajem sukcesu jest Polska.

Dodał, że „każdy, kto do naszego kraju przyjeżdża po kilkunastu latach, potrafi docenić ten ogromny postęp, jakiego dokonaliśmy”.

Zdzisław Krasnodębski wyraził też pogląd, że zaplanowane na 26 maja wybory do europarlamentu są pierwszymi, które mają charakter europejski, ponieważ istnieje wzajemne zainteresowanie wynikami wyborów np. w Polsce, we Włoszech czy we Francji.

„To pokazuje, że dzisiaj Europejczycy mają poczucie wspólnego losu i wiedzą, że wspólnie od siebie zależymy” – ocenił europoseł PiS.

W środę w całym kraju obchodzona jest 15. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

PAP/RIRM

drukuj