XXVI Pielgrzymka Górników na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybędzie dziś XXVI Pielgrzymka Górników. Modlitewne spotkanie rozpocznie o godzinie 11.00 Drogą Krzyżową, po której sprawowana będzie uroczysta Eucharystia.

Uczestnikami pielgrzymki będą nie tylko pracownicy kopalń węgla kamiennego i brunatnego, ale też firm naftowych, gazowych, cynku i ołowiu, miedzi, siarki i soli.

Przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Kazimierz Grajcarek mówi, że górnicy gromadzą się na Jasnej Górze by podziękować za pracę i prosić  o dalszy rozwój górnictwa;

Chcemy podziękować za to co jest. To jest najważniejsza sprawa, że mamy pracę[…]. Po drugie dziękujemy za to, że jednak wielu wraca do domu szczęśliwie. Będziemy się modlić o to żeby to górnictwo, nie tylko węgla kamiennego ale i węgla brunatnego, cynku, ołowiu, miedzi, siarki, żeby to górnictwo w Polsce się rozwijało, aby nie było już procesów restrukturyzacyjnych polegających na likwidacji miejsc pracy. Pomodlimy się o mądrość dla polityków, żeby ta polityka klimatyczna nie zabierała nam miejsc pracy i nie doprowadzała do likwidacji naszych złóż – akcentuje Kazimierz Grajcarek.

Zgodnie z tradycją, co roku górnicy pielgrzymują na Jasną Górę przed obchodzoną 4 grudnia Barbórką.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl