fot. https://www.muzeumzamoyskich.pl/

XVI edycja Akademii Kozłowieckiej

W Kozłówce odbyła się kolejna – XVI – edycja Akademii Kozłowieckiej – cyklu spotkań o błogosławionym ks. kard. Stefanie Wyszyńskim. Wydarzenie stanowiło możliwość podjęcia rozmyślań na temat nauczania i życia Prymasa Tysiąclecia.

 

Tegoroczna, XVI edycja Akademii Kozłowieckiej to przede wszystkim rozmowy związane z katolicką nauką społeczną oraz rozważania dotyczące wykładów prowadzonych przez ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, który był i jest wielkim autorytetem moralnym polskiego Kościoła.

– On szedł drogą tradycyjną, czyli był prawdziwym Polakiem i prawdziwym katolikiem. Polak-katolik u niego to nie był tylko jakiś symbol, to była rzeczywistość, którą żył – podkreślił prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL i AKSiM.

Inicjatywa spotkań w Kozłówce to kontynuacja dzieła, które Prymas Tysiąclecia rozpoczął podczas trwania okupacji niemieckiej w kompleksie pałacowym Zamoyskich.

– Głosił wykłady, pogadanki, które niektórzy po cichu nazywali Akademią Kozłowiecką – mówił członek zarządu Stowarzyszenia Civitas Christiana, Marcin Sułek.

Współczesne spotkania w Kozłówce podejmują bardzo wiele tematów, m.in z życia duchowego, historii, społeczeństwa i ekonomii.

– Każda z Akademii ma inny wymiar, inny temat i jest inna problematyka, więc rozszerza zainteresowania różnych osób. Są zapraszane ciekawe osoby – też osoby publiczne. Często mamy możliwość spotykania ich tutaj, w Akademii – wyjaśniła Łucja Badeńska, emerytowany wykładowca KUL.

Spotkanie to także wspólna modlitwa, otwarcie wystawy ,,ABC Katolickiej Nauki Społecznej” oraz zwiedzanie ekspozycji ,,Ksiądz Stefan Wyszyński w Kozłówce 1940-1941”. Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl