X konferencja „Kościół – Naród- Państwo 966-2016. Dzieje wierności”

W Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyła się konferencja pt. „Kościół – Naród- Państwo 966-2016. Dzieje wierności”. Spotkanie organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wpisuje się w cykl konferencji, których celem jest obrona tradycji cywilizacji łacińskiej.

W tym roku konferencja odbyła się po raz dziesiąty – wskazał Krzysztof Nagrodzki, jeden z organizatorów wydarzenia.

– Projekt, który w pierwotnym zamyśle miał być jednorazowym spotkaniem dziennikarzy z refleksją nad dziennikarskimi drogami, wyborami między prawdą, a kłamstwem, przerodził się za sprawą jednego przejęzyczenia. Kiedy anonsowałem pierwszą konferencje, ks. bp Adam Lepa, sprawca tego pierwszego spotkania i nasz mentor, powiedział: skoro jest mowa o pierwszej, zatem będą następne. I tak to się zaczęło. W tym roku spotkaliśmy się już po raz dziesiąty. W tych konferencjach oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Łodzi chciałby mieć jakiś wkład w obronę dobrze rozumianej tradycji. Tradycji w cywilizacji łacińskiej – mówił redaktor Krzysztof Nagrodzki.

Konferencja zorganizowana została pod patronatem metropolity łódzkiego księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz ministra kultury Piotra Glińskiego.

Z wykładami i referatami wystąpili m.in. historyk Krzysztof Ożóg, były wiceminister obrony narodowej Romuald Szeremietiew, dziennikarz i publicysta Michał Karnowski oraz ks. bp senior archidiecezji łódzkiej Adam Lepa.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl