Wznowienie procesu Wałęsy?

Dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku zajmie się wnioskiem Krzysztofa Wyszkowskiego o wznowienie procesu z Lechem Wałęsą. Sprawa dotyczy procesu trwającego od 2005 r. o rzekome naruszenie dóbr  osobistych Lecha Wałęsy za nazwanie go współpracownikiem SB ps. Bolek.

31 sierpnia 2010 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że Krzysztof Wyszkowski zachował należytą staranność w wykazaniu, że Wałęsa mógł być tajnym współpracownikiem.

Jednak w marcu 2011 r. Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił ten wyrok i nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie Wałęsy i wpłacenie 40 tys. zł na cele charytatywne.

Złożyłem nowe dowody po wydaniu tamtego orzeczenia i wyniosłem o to, żeby sąd wznowił ten proces. Nie było dowodów, teraz są nowe dowody. Mam nadzieję, że sąd wobec tych oczywistości, które zaprezentowałem nie będzie twierdził, że tych dowodów nie widzi i nie słyszy. Jednak obawiam się, że coś może zostać wymyślone. Z niepokojem czekam na szczegóły – powiedział Krzysztof Wyszkowski.

 

Wypowiedź Krzysztofa Wyszkowskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl