L. Wałęsa przeprasza szefa „Solidarności” P. Dudę

Lech Wałęsa przeprasza przewodniczącego „Solidarności” za swoją wypowiedź, w której stwierdził, że Piotr Duda służył w ZOMO. Słowa te padły na antenie radia należącego do Agory w ubiegły piątek. Piotr Duda zapowiedział pozwanie byłego prezydenta; przeprosiny padły po tym jak Lech Wałęsa otrzymał od przewodniczącego związku pismo przedsądowe.

Lech Wałęsa od dłuższego czasu walczy z władzami NSZZ „Solidarność”. W ostatni piątek zarzucił przewodniczącemu „Solidarności” współdziałanie z reżimem Jaruzelskiego. Wałęsa stwierdził, że Piotr Duda w stanie wojennym służył w ZOMO. To spotkało się z natychmiastową reakcją szefa związku. Piotr Duda zapowiedział pozwanie byłego prezydenta i wysłał mu pismo przedprocesowe. Lech Wałęsa zareagował na nie dość szybko i wydał specjalne oświadczenie w którym stwierdził:

„Ja Lech Wałęsa oświadczam, że moja wypowiedź z dnia 25 sierpnia 2017 roku w audycji radiowej >>Poranek radia TOK FM<< zawierała nieprawdziwy, a tym samym bezprawny zarzut, że Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ >>Solidarność<< Piotr Duda służył w ZOMO, czym naruszyłem dobre imię, cześć oraz godność osobistą Pana Piotra Dudy, nad czym ubolewam i za co Pana Piotra Dudę przepraszam”.

Piotr Duda w stanie wojennym jako 19-latek został wcielony do wojska, do służby zasadniczej. Pełnił ją w 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno- desantowej.

Lech Wałęsa nie zamierza zakończyć swej walki z władzami „Solidarności”. W jednym z wywiadów zapowiedział, że rozważa rozpoczęcie zbierania podpisów pod wnioskiem o odebranie związkowi nazwy „Solidarność”. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj