fot. https://twitter.com/policja_lodzka

Wzmożone kontrole na polskich drogach

Inspekcja Transportu Drogowego i Policja kontynuują wzmożone kontrole drogowe w trakcie długiego weekendu majowego. Służby przypominają o wyższych mandatach za wykroczenia drogowe.

Długi weekend to czas zwiększonej liczby wyjazdów. Alvin Gajadhur, główny inspektor Transportu Drogowego, zaapelował do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze. Przed podróżą sprawdźmy stan techniczny pojazdu. Ponadto dokładnie zaplanujmy drogę i odpoczynek.

– Nie śpieszmy się. Nie jedźmy na złamanie karku. Warto odpocząć, aby bezpiecznie dojechać do celu. Nieważne, że dotrzemy 20 minut czy pół godziny później – tłumaczył główny inspektor Transportu Drogowego.

Na drogach pojawią się nieoznakowane pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego wyposażone w kamery. Kierowcy muszą pamiętać też o fotoradarach i odcinkowych pomiarach prędkości.

– Inspekcja Transportu Drogowego będzie prowadziła rutynowe kontrole na najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg. Zajmiemy się kontrolą samochodów ciężarowych i autobusów – poinformował Alvin Gajadhur.

Kierowcy pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 12 ton muszą pamiętać o obowiązujących ograniczeniach.

– Obowiązują one 30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18.00 do 22.00 oraz 1 i 3 maja w godzinach od 8.00 do 22.00 – przypomniał główny inspektor Transportu Drogowego.

W czasie długiego weekendu na drogach pojawi się więcej patroli policji. Piratów drogowych eliminować będą funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach oraz specjalne „grupy SPEED”. Policja przypomniała, że od 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy. Maksymalna wysokość mandatów nakładanych przez funkcjonariuszy to już nie 500, a 5 tys. złotych.

Maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd, wzrosła z 5 do 30 tys. złotych. Wkrótce na drogach pojawią się też radiowozy w nowym oznakowaniu. Mają być bardziej widoczne m.in. dzięki odblaskowym żółto-zielonym pasom. Na nowych pojazdach będzie też więcej sygnałów błyskowych. Zamiast dziesięciu lamp LED, każdy radiowóz otrzyma aż trzydzieści lamp. Podobne zmiany obejmą też policyjne motocykle.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl