fot. facebook.com

Wystawa „Światłem malowane” w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku

W Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku można zobaczyć obrazy malowane techniką olejną na płótnie. Ekspozycji towarzyszy hasło: „Światłem malowane”. Autorem obrazów jest Maria Wollenberg-Kluza.

W tym roku przypada Jubileusz 50-lecia pracy twórczej artystki. Wszystkie wydarzenia z nim związane honorowym patronatem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O tym, jakie dzieła można zobaczyć we włocławskim Centrum Kultury mówi Maria Wollenberg-Kluza.

– „Drzewo Życia” – potężny obraz składający się z trzech segmentów – piekła, czyśćca, nieba. Do tego szkice. Są też obrazy z grzechami głównymi. Jest pycha, zachłanność, nadmiernej namiętności. Są też obrazy z cyklu „On i Ona”, które uzupełniają wątek naszej grzesznej duszy – podkreśla Maria Wollenberg-Kluza.

Obrazy Marii Wollenberg-Kluzy reprezentują malarstwo refleksyjne. Autorka nawiązuje w nich do różnorodnych form wyrazu artystycznego, m.in. do muzyki, teatru, tańca i filozofii.

Jej dzieła można oglądać w różnych miejscach na terenie całej Polski. Artystka ma w swoim dorobku zawodowym około 160 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

RIRM

drukuj