[TYLKO U NAS] J. Chmielewski: Włocławek to pięknie położone miasto i ma potencjał do tego, żeby się rozwijać

Włocławek to pięknie położone miasto w centrum Polski z doskonałym szlakiem komunikacyjnym i wodnym, więc mamy potencjał do tego, żeby się rozwijać – mówił w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Jarosław Chmielewski, kandydat na urząd prezydenta Włocławka.

– Włocławek to pięknie położone miasto w centrum Polski z doskonałym szlakiem komunikacyjnym i ze szlakiem wodnym również, więc mamy potencjał do tego, żeby się rozwijać. Włocławek ma ponad 100 tys. mieszkańców. Niestety do tej pory nie mieliśmy szczęścia do włodarza, który by właściwie zarządzał naszym miastem po to, żeby wydobyć to wszystko co jest wspaniałe, co Pan Bóg nam dał. Przede wszystkim chciałbym postawić na współpracę z mieszkańcami naszego miasta po to, żeby nie wyjeżdżali poza Włocławek, poza nasze miasto w poszukiwaniu swojego miejsca do życia, w poszukiwaniu miejsca, w którym będą pracować – powiedział Jarosław Chmielewski.

– Chciałbym pozyskać środki zewnętrzne na rzecz rozwoju miasta. W okresie kampanii wyborczej myślę, że doskonale pokazałem, że mam dobry kontakt z rządem. Wielu ministrów odwiedziło nasze miasto. Są środki zewnętrzne, które są do pozyskania m.in. w programie rządowym „Mieszkasz-Decydujesz” czy „Dobra okolica”, „Nowoczesna gmina”, czy też „Ciepły dom”. Te środki są do dyspozycji właściwie wszystkich włocławian. Wystarczy tylko pisać dobre wnioski i aplikować o te środki – dodał.

Kandydat na urząd prezydenta Włocławka zwrócił uwagę, że chciałby, aby obecna kwota przeznaczona na budżet obywatelski została zwiększona z 4 mln do 6,5 mln zł i aby mieszkańcy decydowali, na jaki cel w danej dzielnicy przeznaczyć środki, żeby poprawić komfort i jakość życia.

– Zwiększyć udział seniorów w życiu społecznym miasta, wykorzystać ich potencjał zawodowy, wiedzę i doświadczenie. Dzisiaj to nie jest w odpowiedni sposób wykorzystywane. Ja ze swoimi ludźmi chciałbym postawić na to zwiększenie udziału seniorów w życiu społecznym. Chciałbym powołać również Centrum Obsługi i Współpracy Przedsiębiorców, a więc centrum, które będzie aktywizować przedsiębiorców i będzie pozyskiwać nowych po to, żebyśmy mieli środki na inne cele, na cele społeczne, edukacyjne, na cele związane z kulturą, ze sportem, żeby wpływy do budżetu miasta mogły być większe dzięki rozwojowi przedsiębiorczości i wtedy też będziemy mogli więcej zrobić dobrego dla mieszkańców naszego miasta – zaznaczył.

Jarosław Chmielewski podkreślił, iż chciałby doprowadzić do rewitalizacji terenów poprzemysłowych, których we Włocławku jest kilka.

– Jest program „Fabryka”, który jest realizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu i proszę sobie wyobrazić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości złożył propozycję obecnemu włodarzowi dotyczącą właśnie uruchomienia takiego programu we Włocławku i niestety było brak odpowiedzi. Nie możemy sobie na to pozwalać. To są miejsca pracy, to jest rewitalizacja terenów poprzemysłowych. Na pewno trzeba skuteczniej sięgać po te środki, które są do dyspozycji – wskazał.

Gość audycji „Aktualności dnia” zauważył, że kolejnym problemem, jaki dotyczy Włocławka jest przeprawa na Wiśle i potrzebna jest budowa mostu.

– Jeżeli chodzi o opiekę zdrowotną, to chciałbym dla młodzieży zakupić miejski dentobus. Wiemy, że problem z gabinetami w naszych szkołach jest spory, bo nie ma opieki stomatologicznej. (…) Chciałbym stworzyć Kartę Włocławianina, żeby opłacało się być mieszkańcem naszego miasta, żeby opłacało się tutaj zameldować i korzystać z różnych ulg i zwolnień, które oferują nie tylko instytucje miejskie, ale również i firmy, które na terenie naszego miasta funkcjonują – stwierdził.

Kandydat na urząd prezydenta Włocławka planuje także zająć się turystyką oraz sprawną strategią rozwoju edukacji, co będzie priorytetem.

Całą rozmowę z Jarosławem Chmielewskim z audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl