Wypadek w kopalni w Indonezji

Indonezyjscy ratownicy uratowali dziesięciu górników w kopalni złota i miedzi na wschodzie kraju, gdzie we wtorek zawalił się chodnik – poinformowała w środę lokalna policja. Czterech górników nie żyje. Wciąż trwają poszukiwania 27 zasypanych.

Do wypadku doszło w kopalni Grasberg, w okręgu Mimika w prowincji Papua.

„Nie chcemy działać nieostrożnie, ponieważ teren wokół starego chodnika jest podatny na zawalenie” – powiedział rzecznik policji, dodając że nie ustalono jeszcze przyczyny katastrofy. 

Kopalnia Grasberg zatrudnia ponad 20 tys. osób. W 2011 roku doszło tam do czteromiesięcznego strajku. Akcja protestacyjna zakończyła się, gdy właściciel zgodził się m.in. na 37-procentową podwyżkę wynagrodzeń.

Położona na wschodzie Indonezji prowincja Papua ma jedne z najbogatszych na świecie złóż złota i miedzi.

PAP/RIRM 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl