fot. pixabay.com

Wymiana doświadczeń ws. gospodarki leśnej między Polską a Estonią

W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku gościł Martin Roger, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Estońskiej w RP. Celem wizyty było rozpoczęcie współpracy w zakresie wymiany doświadczeń instytucji zarządzających obszarami leśnymi.

Polskę i Estonię łączy jeden z najwyższych współczynników zalesienia. Gospodarka leśna i ochrona środowiska naturalnego stanowią dla rządów w Warszawie i Tallinie bardzo ważną rolę. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku będzie miała możliwość wymiany doświadczeń z podobnymi instytucjami działającymi na terenie Estonii.

– Współpracę rozpoczynamy od kontaktu, a następnie będą dyskusje.  Osobom, które znają się na tym temacie, na pewno uda się wpaść na jakieś pomysły. Mam nadzieję, że kolejną rzeczą, jaką jesteśmy w stanie zrobić, jest skontaktowanie ze sobą właściwych ludzi i zorganizowanie wizyty naukowej – mówił Martin Roger, Ambasador Nadzwyczajny, Pełnomocny Republiki Estońskiej w RP.

Oficjalnie współpraca rozpocznie się jednak symbolicznym, choć niezwykle ważnym wydarzeniem.

– Z panem ambasadorem uzgodniliśmy, że zaczniemy współpracę od wspólnego sadzenia lasu. Sadzenie będzie w 2023 roku. Będzie to symbolem współpracy i przyjaźni między naszymi narodami – zaznaczał Andrzej Józef Nowak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Pierwszą sadzonką ma być świerk papieski, którego nasiona w 2017 roku poświęcił Ojciec Święty.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl