fot. twitter.com/JerzyKwiecinski

Wybrano najlepszy projekt osiedla z prefabrykatów. Min. Kwieciński: Chcemy dać szansę polskim technologiom i polskim firmom

Wyłoniono zwycięzcę konkursu zorganizowanego w ramach programu Mieszkanie Plus na najlepszy projekt osiedla z prefabrykatów. Inicjatywa została zorganizowana przez PFR Nieruchomości we współpracy m.in. z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa.

Celem ogłoszonego w sierpniu br. konkursu było wypracowanie nowoczesnych, powtarzalnych rozwiązań technologicznych – takich, które pozwolą całemu rynkowi na zwiększenie liczby realizowanych inwestycji i obniżenie kosztów budowy.

Sąd konkursowy nie przyznał pierwszego miejsca. Drugą nagrodę ze wskazaniem do realizacji otrzymała pracownia BBGK Architekci. Główna nagroda w konkursie to 25 tys. zł i zaproszenie do udziału w postępowaniu na wykonanie dokumentacji budowalnej, przetargowej i wykonawczej w trybie zamówienia z wolnej ręki.

– W realizacji naszych programów – w tym przypadku programu Mieszkanie Plus – staramy się wykorzystywać wiedzę i kompetencje najlepszych polskich ekspertów w obszarze budownictwa. Program Mieszkanie Plus stwarza taką szansę, żebyśmy mogli wykorzystać polską myśl techniczną, żebyśmy mogli wykorzystać polskie technologie. Poprzez program Mieszkanie Plus chcemy dać szansę dla polskich technologii i dla polskich firm. Wiele z polskich pracowni architektonicznych, konstrukcyjnych czy nawet firm budowlanych – wykorzystuje technologie prefabrykacji odpowiadając na zamówienia zagraniczne – wskazał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Prefabrykacja jest nowoczesną i efektywną formą budownictwa. Może pomóc skutecznie rozwiązać problem niedoboru mieszkań i rosnących kosztów pracy.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj