fot. Tomasz Strąg

Warszawa: Spotkanie ministra inwestycji i rozwoju J. Kwiecińskiego z niemieckim ministrem energii

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński spotka się dziś w Warszawie z szefem resortu gospodarki i energii Niemiec Peterem Altmaierem. Głównymi tematami rozmów mają być: współpraca gospodarcza oraz budżet Unii Europejskiej – mówi Minister Jerzy Kwieciński.

Spotkanie przede wszystkim będzie dotyczyło współpracy gospodarczej pomiędzy naszymi krajami. Przypomnijmy, 28 proc. naszego eksportu trafia do Niemiec. Jest to więc dla nas najważniejszy partner gospodarczy. Mamy wspólne interesy nie tylko teraz, ale i w przyszłości. Będziemy rozmawiali o wspólnej perspektywie finansowej oraz o polityce spójności. Polska i Niemcy są w tzw. grupie ósemki, czyli krajów, które najbardziej dotknęła propozycja Komisji Europejskiej na politykę spójności na lata 2014-2020. Na ten temat też będziemy rozmawiali – zwraca uwagę minister inwestycji i rozwoju.

Jerzy Kwieciński dodaje, że Komisja Europejska zaproponowała zmniejszenie budżetu na politykę spójności o 10 proc. w stosunku do tego, co jest w tej chwili.

Uważamy, że zastosowała niesprawiedliwą metodologię podziału tych pieniędzy w polityce spójności i to spotkało się z dużą krytyką wielu krajów – zaznacza szef resortu inwestycji.

RIRM

drukuj