Wstrząs w kopalni w Polkowicach; nie żyje górnik

43-letni górnik zginął w należącej do KGHM kopalni Rudna Zachodnia w Polkowicach, gdzie w środę doszło do silnego wstrząsu – poinformowała PAP Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM Polska Miedź.

Do wstrząsu doszło około godz. 10.00.

„W rejonie zagrożenia znajdowało się 22 górników, 21 wydostało się na powierzchnię. Jeden z górników był poszukiwany” – powiedziała Osadczuk.

W akcji poszukiwawczej brało udział 10 zastępów ratowniczych. Ciało górnika, który został zasypany w jednym z korytarzy kopalni, odnaleziono po trzech godzinach poszukiwań. 43-letni mężczyzna pracował w KGHM od 17 lat.

Osadczuk poinformowała, że w związku z tym zdarzeniem prezes KGHM Polska Miedź Krzysztof Skóra ogłosił trzydniowa żałobę.

 „Oznacza to, że przez trzy dni nie odbędą się w KGHM żadne imprezy, a flagi zostały opuszczone na wszystkich oddziałach do połowy masztów” – powiedziała Osadczuk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl