fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Współpraca służb kluczem do zachowania bezpieczeństwa Polaków

Kryzys na wschodniej granicy wymaga współpracy służb. To ich praca sprawia, że dziś Polacy mogą czuć się bezpieczni.

Granicy pilnują obecnie funkcjonariusze Straży Granicznej, policjanci i żołnierze.

– Placówka SG w Szudziałowie zabezpiecza odcinek granicy państwowej o długości niemal 15,5 tys. metrów. Operuje między terytorialnym zasięgiem działania placówki w Kuźnicy oraz placówki w Krynkach – poinformował st. chor. szt. Bartosz Carewicz z placówki Straży Granicznej w Szudziałowie.

Obecnie na granicy w obszarze woj. podlaskiego zadania realizuje ok. 10 tys. żołnierzy.

– Nasze zadania są niezmienne – realizujemy wsparcie SG w zakresie ochrony granicy, wystawiając posterunki piesze i mobilne. Nie dopuszczamy do przekraczania granicy i reagujemy na wszelkie próby jej przekroczenia przez migrantów, którzy są sterowani przez funkcjonariuszy służb białoruskich i żołnierzy białoruskich – powiedział mjr Marek Nabzdyjak, oficer prasowy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Funkcjonariusze policji zajmują się m.in. łapaniem przemytników, którzy za pieniądze przewożą migrantów do Niemiec.

– Łącznie od sierpnia zatrzymaliśmy już 311 takich przemytników. Za każdym razem wnioskujemy do prokuratury, a wspólnie z prokuraturą do sądu, o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do osób, które wykorzystują sytuację i za pieniądze (…) przewożą migrantów do Niemiec. Za każdym razem wnioskujemy o areszt dla takiej osoby, a także zabezpieczamy pojazdy i inne narzędzia, które służą do przemytu – wskazał insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Stąd płynie apel do właścicieli wypożyczalni aut, aby uważnie sprawdzali swoich klientów i zadbali o odpowiednie zabezpieczenie na wypadek, gdyby auto już do nich nie wróciło.

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl