fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL

Wspólne stanowisko Rady Dialogu Społecznego ws. pandemii

Czy czeka nas kolejny lockdown? Przeciwny całkowitemu zamknięciu gospodarki jest wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Chce, by Rada Dialogu Społecznego wypracowała w tej sprawie wspólne stanowisko.

Przedsiębiorcy obawiają się kolejnego lockdownu, co oznaczałoby zapaść gospodarki. Rząd chce powstrzymać się przed nim tak długo, jak będzie to możliwe. W czwartek miało miejsce posiedzenie Rady Dialogu Społecznego, któremu przewodniczyła  strona rządowa na czele z wicepremierem i ministrem rozwoju. Jarosław Gowin chce, by przedsiębiorcy oraz związki zawodowe działające w Radzie wypracowały wspólne stanowisko w sprawie uniknięcia zamrożenia gospodarki.

„Robimy wszystko, aby uniknąć całkowitego lockdownu polskiej gospodarki. Chciałbym, abyśmy razem ze stroną społeczną, reprezentowaną przez związki zawodowe i organizacje pracodawców, wypracowali rekomendacje i wspólne stanowisko w tej sprawie, które będzie można następnie przedstawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu” – podkreślił Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Obecnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowywana jest tzw. tarcza prawna. To katalog zamrożenia lub odroczenia niektórych regulacji prawnych, która ma pozwolić przedsiębiorcom toczyć skuteczną walkę ze skutkami pandemii.

https://twitter.com/MRPiT_GOV_PL/status/1321846331015491584

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl