fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL

Wspólne stanowisko Rady Dialogu Społecznego ws. pandemii

Czy czeka nas kolejny lockdown? Przeciwny całkowitemu zamknięciu gospodarki jest wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Chce, by Rada Dialogu Społecznego wypracowała w tej sprawie wspólne stanowisko.

Przedsiębiorcy obawiają się kolejnego lockdownu, co oznaczałoby zapaść gospodarki. Rząd chce powstrzymać się przed nim tak długo, jak będzie to możliwe. W czwartek miało miejsce posiedzenie Rady Dialogu Społecznego, któremu przewodniczyła  strona rządowa na czele z wicepremierem i ministrem rozwoju. Jarosław Gowin chce, by przedsiębiorcy oraz związki zawodowe działające w Radzie wypracowały wspólne stanowisko w sprawie uniknięcia zamrożenia gospodarki.

„Robimy wszystko, aby uniknąć całkowitego lockdownu polskiej gospodarki. Chciałbym, abyśmy razem ze stroną społeczną, reprezentowaną przez związki zawodowe i organizacje pracodawców, wypracowali rekomendacje i wspólne stanowisko w tej sprawie, które będzie można następnie przedstawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu” – podkreślił Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Obecnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowywana jest tzw. tarcza prawna. To katalog zamrożenia lub odroczenia niektórych regulacji prawnych, która ma pozwolić przedsiębiorcom toczyć skuteczną walkę ze skutkami pandemii.

TV Trwam News

drukuj