fot. twitter.com

Apel do warszawiaków, by bronili dziś kościołów przed „najazdem agresywnej lewicy”

W piątek agresywna lewica robi najazd na stolicę. Duże prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do niszczenia kościołów i pomników. Nie można im na to pozwolić, dlatego proszę o mobilizację – zaapelował w czwartek prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

„Apel do warszawiaków! Jutro agresywna lewica robi >>najazd na stolicę<<. Duże prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do niszczenia kościołów i pomników. Nie można im na to pozwolić, dlatego proszę o mobilizację. 14.00 pod św. Krzyżem” – napisał w czwartek późnym wieczorem Robert Bąkiewicz na Twitterze.

Robert Bąkiewicz zamieścił też nagranie, na którym wzywa do „walki o Chrystusa”.

„Lewica ściąga do Warszawy z całej Polski. Ci, którzy są winni już przelanej krwi, są winni świętokradztw w kościołach, niszczenia mienia, oni chcą iść jutro ulicami Warszawy” – mówi na nagraniu.

„Wzywam państwa, jeśli macie Boga w sercu i wiecie jak ważne są miejsca naszego kultu, żebyście przyjeżdżali do Warszawy i pomagali nam w obronie tych miejsc” – apeluje szef Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Zwraca się też do tych, którzy nie mogą przyjechać do Warszawy z prośbą o modlitwę i wsparcie finansowe dla Straży Narodowej. Ocenia, że policja „nie zrobiła nic, albo bardzo niewiele, by zabezpieczać miejsca kultu”.

„Jurto bardzo ważny dzień. (…) Bądźcie jutro z nami. To jest walka o naszą cywilizację, o naszą ojczyznę, a przede wszystkim walka o Chrystusa” – wzywa Robert Bąkiewicz.

Od ubiegłego czwartku w całym kraju trwa fala protestów – manifestacji, blokowania ulic, protestów przed i w kościołach, a także akcji w mediach społecznościowych.

Inicjatorem sprzeciwu wobec orzeczenia TK jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Na dziś planowany jest największy protest po wyroku TK. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział, że w stolicy ma się odbyć ogólnopolski marsz.

PAP

drukuj