W WSKSiM zakończyły się wakacyjne warsztaty dla młodzieży

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej zakończyły się wakacyjne warsztaty dla młodzieży pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

W ramach wydarzenia odbywały się zajęcia z m. in. politologii czy komunikacji. Uczestnicy mogli ćwiczyć również warsztat aktorski i taneczny.

W programie znalazło się również zwiedzanie toruńskiej starówki, a także siedziby Radia Maryja i Telewizji Trwam. Młodzież codziennie uczestniczyła także we Mszy św.

Wychowawca grupy muzycznej Agnieszka Kutyła powiedziała, że różnorodność tegorocznych zajęć była ogromna.

Wakacyjne warsztaty, jak to zwykle bywa, są podzielone na dwie części. Najpierw przyjeżdżają osoby, które zainteresowane są muzyką, których pasją jest muzyka, granie na instrumentach, śpiewanie i to oni praktycznie dzień w dzień ćwiczą z zespołem „Lumen”. Są też osoby, które przyjeżdżają na warsztaty typowo dziennikarskie. Warsztaty dziennikarskie nie polegają tylko na kształtowaniu warsztatu dziennikarskiego, ale również są to warsztaty z zakresu teatru, filmu, są zajęcia taneczne. Myślę, że każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Nowością w tym roku, jest poruszanie tematyki dziennikarstwa sportowego – mówiła studentka WSKSiM w Toruniu.

To był wspaniale spędzony czas mówi Agata Kukawka, uczestniczka warsztatów.

Przyjechałam tutaj, bo tatuś mnie namówił. Bardzo mnie to zaintrygowało, bo bardzo pasjonuje się teatrem i aktorstwem. Słyszałam, że są naprawdę fascynujące zajęcia, dlatego przyjechałam sprawdzić – i się nie zawiodłam – relacjonowała uczestniczka warsztatów organizowanych w WSKSiM w Toruniu.

Tegoroczne warsztaty zgromadziły ponad 200 osób z całej Polski. Zostały zorganizowane dzięki funduszom pochodzących z 1 proc. podatku fundacji „Nasza Przyszłość”.

RIRM/TV Trwam News

drukuj