W WSKSiM trwa Sympozjum naukowe „Ku trzeźwości narodu! Narodowy Kongres Trzeźwości”

Rodzina, Kościół, samorząd i państwo. To właśnie te instytucje są odpowiedzialne za trzeźwość narodu powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski. W WSKSiM w Toruniu trwa sympozjum naukowe ,,Ku trzeźwości narodu! Narodowy Kongres Trzeźwości”.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości zauważył, że rodzina chroni przed nadużywaniem alkoholu miłością; Kościół prowadzeniem do Chrystusa, a rząd i samorząd stanowieniem dobrego prawa i jego egzekwowanie.

Kościół od wieków prowadzi działalność trzeźwościową. Moglibyśmy wymienić bardzo wielu działaczy, apostołów trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Wspomnimy tylko błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza, który mówił, że Polska albo będzie trzeźwa albo nie będzie jej wcale. Z najnowszych czasów Sługę Bożego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, który tak bardzo zabiegał o trzeźwość narodu polskiego. To dzięki jego inicjatywie powstał tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu – zaznaczył ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski.

Spotkanie organizowane jest przy współpracy z Zespołem KEP do spraw Apostolstwa Trzeźwości, biorą w nim udział udział przedstawiciele rządu i parlamentu.

Poseł Krystyna Wróblewska z parlamentarnego zespołu do spraw uzależnień podkreślała, że parlamentarzyści podejmują różnego rodzaju inicjatywy na rzecz trzeźwości narodu.

26 maja w Parlamencie odbędzie się konferencja dla samorządowców i dla posłów poświęcona trzeźwości narodu. Konferencja ma uświadomić wszystkim rządzącym, samorządowcom, posłom, że jest to dla narodu polskiego bardzo ważne[…]. Uważamy, że jest to naszym patriotycznym, poselskim  obowiązkiem przypominanie, mówienie i przeciwdziałanie wszelkim uzależnieniom – akcentowała poseł Krystyna Wróblewska.

Konferencję poprzedziła Eucharystia w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja.  

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl