fot. WSKSiM

WSKSiM: Trwa debata o nauczaniu historii i wiedzy o kulturze 

W Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa spotkanie naukowe pod hasłem „Wkład Polaków w rozwój kultury europejskiej – jak uczyć historii i wiedzy o kulturze współczesną młodzież?”. Organizatorami debaty są Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz WSKSiM.

Dr Jan Wiśniewski, koordynator RODM i wykładowca WSKSiM, wskazuje, że spotkanie ma pokazać, w jakim kierunku może iść Polska szkoła, aby poszerzyć wiedzę historyczną uczniów.

– Jest to ważne, szczególnie teraz, kiedy bardzo dużo osób wyjeżdża za granicę. Zachowanie tej tożsamości narodowej czy dumy narodowej też jest ważne. Proszę zobaczyć, że uczniowie, którzy zdają maturę, nie mają zbyt szerokich horyzontów historycznych. Nie mówię tutaj o jakiejś większej wiedzy historycznej, ale oni właściwie nie znają historii Polski – podkreśla dr Jan Wiśniewski.

W konferencji biorą udział prof. dr hab. Mieczysław Ryba, wykładowca KUL i WSKSiM, prof. dr hab. Mirosław Golon z UMK oraz Małgorzata Oborska, wicekurator oświaty w województwie kujawsko-pomorskim.

RIRM

drukuj