Tylko na wschodzie i północnym-wschodzie Polski bez deszczu

Jak informuje IMGW, przeważający część Europy znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Niże z układami frontów kształtować będą pogodę głównie na wschodzie i w centrum kontynentu.

Polska początkowo będzie w obszarze słabego wyżu, ale od zachodu stopniowo nasuwać się będzie płytka zatoka niżowa i front ciepły. Początkowo przeważający obszar Polski będzie w dość chłodnym powietrzu polarno-morskim, ale od południowego zachodu kraju napłynie cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie dalej spadać.

W piątek zachmurzenie małe, od zachodu kraju wzrastające do dużego, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W czasie burz miejscami grad, prognozowana suma opadów do 20 mm, a na południu do 30 mm. Tylko na północnym wschodzie oraz miejscami na wschodzie kraju do końca dnia bez opadów i burz. Temperatura maksymalna od 20 st., 22 st. miejscami na krańcach północnych do 27 st. na południu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl