Wrocław: Podejrzany o podłożenie bomby w autobusie zatrzymany

Zatrzymany w sprawie podłożenia ładunku wybuchowego w autobusie we Wrocławiu usłyszy dziś zarzut. Wczoraj Policja aresztowała 22 – letniego studenta. Mężczyzna nie był wcześniej notowany – poinformował szef Komendy Głównej Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Komendant nie chciał na razie odpowiadać na pytania dotyczące szczegółów zatrzymania.

Podkreślił, że zatrzymanie podejrzanego było wynikiem pracy specjalnie powołanej do tego zadania grupy policyjnej.

Śledztwo ws. eksplozji prowadzi wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek poinformował, że dziś nastąpią dalsze czynności w sprawie. Zaapelował do świadków zdarzenia, by zgłaszali się do Policji i prokuratury w celu złożenia zeznań.

– Śledztwo zostało wszczęte jako usiłowanie zabójstwa jednym czynem wielu osób, przy użyciu materiałów wybuchowych w związku z tym incydentem w autobusie, a także wprowadzenie zagrożenia wobec osób, które znajdowały się na przystanku autobusowym – takie jest wszczęcie tego postępowania. Przypuszczam, że zarzut może pójść w tym kierunku. To jest decyzja prokuratora prowadzącego śledztwo w tej sprawie – powiedział Marek Pasionek.

W ubiegły czwartek niewielki ładunek eksplodował na przystanku we Wrocławiu. Chwilę wcześniej ładunek wyniósł z autobusu kierowca, który zauważył pozostawioną w pojeździe paczkę. W zdarzeniu lekko ranna została kobieta stojąca na przystanku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl