Wrocław: III Dolnośląski Kongres Energetyczny  

„Bezpieczeństwo, transformacja, efektywność” to hasło III Dolnośląskiego Kongresu Energetycznego, który rozpocznie się dziś we Wrocławiu.  Jednym z głównych tematów obrad będą najnowsze trendy w handlu energią i paliwami na rynkach światowych.

W Kongresie udział weźmie m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski, a także prezesi największych spółek energetycznych oraz goście z zagranicy.

Celem spotkania jest przedstawienie poglądów i umożliwienie rzeczowej dyskusji nt. najważniejszych zagadnień polskiej i światowej energetyki. Dużo miejsca w rozmowach zajmie kwestia bezpieczeństwa energetycznego.

Uczestnicy będą starali się odpowiedzieć m.in. na pytania dot. treści i formowania się polskiej doktryny bezpieczeństwa energetycznego – poinformował dr Piotr Paszko, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych – organizatora III Kongresu Energetycznego.

– Przed polską energetyką stoją coraz to nowe wyzwania. Zmienia się otoczenie energetyki zarówno międzynarodowe, jak i wewnętrzne. Stają nowe wyzwania, którym polska energetyka musi sprostać, jednocześnie się rozwijać i modernizować. Dlatego dyskusje również będą toczyły się wokół problemu efektywności, czyli: w jaki sposób coraz pewniej i efektywniej pozyskiwać źródła energii, w jaki sposób możliwie sprawnie i tanio dystrybuować do odbiorców energię, w jaki sposób dążyć do tego, żeby energia była dostarczana w sposób pewny, niezawodny a także w sposób efektywny i możliwie tani – mówił dr Piotr Paszko.

Tematyka obejmie także zagadnienia związane z wdrażaniem innowacji podnoszących efektywność w szeroko rozumianej energetyce.

Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych wskazuje na determinację rządu i spółek we wprowadzaniu jakościowych zmian w wielu segmentach sektora energetycznego. Kongres zakończy się w czwartek po południu.

W ramach obrad odbędzie się także Polsko – Ukraińskie Forum Gazowe.

RIRM

drukuj