Wojsko Polskie i Polska Grupa Górnicza pomogą Turcji

Wojsko Polskie i Polska Grupa Górnicza pomogą Turcji w walce ze skutkami trzęsienia ziemi. Kierownictwo MON-u poinformowało, że niebawem do kraju dotkniętego kataklizmem wylecą 52 osoby, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Wojsko Polskie przekaże też mobilny punkt pomocy wraz z wyposażeniem.

Z kolei jeszcze w środę do Turcji wyleci pierwsza grupa ratowników górniczych z Polskiej Grupy Górniczej.

Rzecznik spółki, Tomasz Głogowski, na konferencji poinformował, że będą oni ściśle współpracować z polskimi strażakami prawdopodobnie przez około 10 dni.

– Polecą ratownicy górniczy, prawdopodobnie z wszystkich kopalń Polskiej Grupy Górniczej – około 50 osób. Jesteśmy w stałym kontakcie z Kancelarią Premiera w sprawie zorganizowania tego wylotu. Prawdopodobnie pierwsi ratownicy górniczy już dzisiaj polecą, natomiast następny transport planowany jest na piątek. Pracodawca umożliwi zabranie ratownikom wszelkiego sprzętu, który będzie im niezbędny do tego, aby działać na miejscu – powiedział Tomasz Głogowski.

Od wtorku w tureckim mieście Besni działania poszukiwawcze prowadzą już ratownicy z grupy ratowniczej HUSAR Poland. Polscy strażacy uratowali dotąd 10 osób.

Do trzęsienia ziemi w środkowo-południowej Turcji i północnej Syrii doszło w poniedziałek rano. Według ostatnich danych zginęło ponad 11 tys. osób. Tysiące ludzi zostało rannych.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl