Wojciech Cejrowski ws. TV Trwam

Przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym żąda w liście do przewodniczącego KRRiT – znany podróżnik Wojciech Cejrowski. W liście do Jana Dworaka czytamy; „Niniejszym składam na Pańskie ręce stanowcze żądanie przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie.

„Pracuje Pan na usługach społeczeństwa, a nie w prywatnej firmie. Proszę więc po prostu wykonać polecenie przekazane Panu przez ponad dwa miliony obywateli” –  napisał w liście Wojciech Cejrowski.

W dokumencie pojawiło się także pytanie Wojciecha Cejrowskiego o przeszłość Jana Dworaka, a dokładnie o jego możliwą współpracę ze służbami bezpieczeństwa państwa komunistycznego. Wojciech Cejrowski żąda potwierdzenia, bądź zaprzeczenia tej informacji.  Zapowiedział także, że będzie uczestniczył w wielkim marszu w Warszawie jaki zaplanowano na 29 września „Obudź się Polsko”.

Jak masz dość serwilizmu itd. to przyjdź 29 września bieżącego roku. Ja się wybieram jeśli zdrowie pozwoli i okoliczności. Jeśli ABW nie zatrzyma, albo inna siła wraża to stawię się grzecznie w jakimś tylnym szeregu. Wszystkich Państwa zapraszam. Wolność mediów jest istotna. Media opozycyjne są istotne. Jak się władzy nie punktuje cytatami z ich własnych, wcześniejszych wypowiedzi skonfrontowanych ze współczesnymi wypowiedziami; jak się nie wykazuje, że pani Kopacz kłamała; że Donald Tusk w kolejnych expose kłamał, skoro musi robić następne; jak się tego nie wskazuje palcem, to władza bezczelnieje i zmienia się w dyktaturę, której nikt nie podskoczy. Więc musimy podskoczyć władzy 29 września – powiedział Wojciech Cejrowski.

 

Wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego:

Pobierz Pobierz

 

List Wojciecha Cejrowskiego

 

Warszawa, dn. 12.09.2012 r.

Jan Dworak
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Skwer ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 9 
01-015 Warszawa

Panie Przewodniczący,

Niniejszym składam na Pańskie ręce stanowcze żądanie przyznania Telewizji Trwam miejsca na “multipleksie”.

Pracuje Pan na usługach społeczeństwa, a nie w prywatnej firmie. Proszę więc po prostu wykonać polecenie przekazane Panu przez ponad dwa miliony obywateli.

Jest to pismo formalne, oczekuję zatem formalnej odpowiedzi na piśmie.

Przy okazji proszę o pisemne odniesienie się do informacji, które znalazłem w prasie, że w przeszłości służył Pan władzy komunistycznej jako T.W.

Jest to pytanie przykre – mam tego świadomość – lecz jako urzędnik Państwowy ma Pan obowiązek odpowiadać na takie nieprzyjemne pytania. Współczuję, ale przecież nikt Pana nie zmusza do piastowania urzędu. Korzystam więc z mego obywatelskiego prawa do stawiania Panu pytań i oczekuję odpowiedzi pisemnej. Może być prosta: “nie byłem T.W.” lub “tak, byłem T.W.” Będę zobowiązany.

 

Wojciech Cejrowski

P.S Kopię listu przesyłam do Radia Maryja z prawem do upublicznienia

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl