(fot. M. Borawski)

Histeryczna reakcja PO

Wniosek o Trybunał Stanu dla prezesa PiS i lidera SP nie ma logicznych podstaw; to reakcja histeryczna i temat zastępczy – mówią politycy tych ugrupowań. Dokument przygotowała PO. Jeden z portali dotarł do jego uzasadnienia.

Jarosławowi Kaczyńskiemu zarzuca się powołanie wbrew konstytucji dwóch zespołów międzyresortowych zajmujących się przestępczością. Nawiązują także do sprawy Barbary Blidy.

To jest reakcja polityczna Platformy na to że PIS zgłosiło swój program gospodarczy. Projekt budżetu, który przedstawili minister Rostowski i premier Tusk nie zawiera właściwie żadnych oznak tego, że sytuacja w Polsce będzie się polepszała. Reakcja z ich strony jest wręcz histeryczna. To jest wniosek, który wielokrotnie zgłaszali. Przypomnę, co stwierdziła komisja, której przewodniczącym był polityk PO.  Oświadczył ona, że nie ma zdanych podstaw żeby stawiać jakiekolwiek zarzuty powiedziała poseł Beata Szydło.

Zbigniew Ziobro z kolei miał wykorzystywać funkcję ministra sprawiedliwości  do politycznych rozliczeń. Mowa jest o zakładaniu podsłuchów i promowaniu osób – stwierdził poseł Arkadiusz Mularczyk – przewodniczący Klubu Parlamentarnego SP.

Jest sprawa Amber Gold, jest dużo problemów, nie ma pomysłów na gospodarkę, na państwo. W związku z tym wyciąga się pomysł Trybunału Stanu dla Zbigniewa Ziobro i Jarosława Kaczyńskiego. To jest oczywiście temat zastępczy, który ma odwrócić uwagę mediów, części opinii publicznej od tych spraw, którymi powinien zajmować się rząd. Nie ma żadnych logicznych, ani merytorycznych, ani prawnych podstaw. Jest klasycznym tematem zastępczym i odwracania uwagi Polaków od nieudolności rządu PO-PSL – powiedział Arkadiusz Mularczyk

 

RIRM

drukuj