Wniosek o uchylenie immunitetu ministrowi Nowakowi trafił do PG

Do prokuratora generalnego trafił wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi – poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. 

Wniosek ten będzie podlegał ocenie prokuratora generalnego i w przypadku pozytywnej opinii zostanie skierowany do Sejmu – poinformowała prokuratura. Wniosek został wysłany do PG w czwartek.

W piątek o godz. 13.00 w Prokuraturze Okręgowej odbędzie się briefing w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie podejrzenia podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym ministra transportu wszczęto w drugiej połowie maja. Prokuratura Okręgowa w Warszawie informowała, że chodzi o nieujawnienie w oświadczeniu majątkowym posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. zł i leasingowania samochodu volvo. Zawiadomienie do prokuratury złożył poseł Solidarnej Polski, powołując się na doniesienia tygodnika „Wprost”. Sprawę powierzono do prowadzenia Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.

Poseł PiS Andrzej Adamczyk podkreśla, że honorem ministra powinno być wyjaśnienie całej sytuacji.

– Człowiek uczciwy, poczciwy zapewne by to zrobił, sprawa byłaby od dawna wyjaśniona i zamknięta. Trudno się spodziewać tego po ministrze Sławomirze Nowaku, który za nic sobie ma postulaty i przede wszystkim – mówiąc wprost – honor. Bo honorem ministra powinno być jasne wytłumaczenie sprawy, wytłumaczenie ewentualnych powiązań, które w tle tej „afery zegarkowej” ministra Nowaka występują.  To nie może być tak, że premier Donald Tusk utrzymuje na stanowisku człowieka, który ma niewyjaśnione historie, w stosunku do którego prokuratura będzie wnioskowała prawdopodobnie o uchylenie immunitetu – mówił poseł Andrzej Adamczyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl