W kwietniu ruszy proces ws. nieprawdziwych oświadczeń Nowaka

23 kwietnia ruszy proces byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, oskarżonego o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.

W lutym br. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wysłała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście.

Prokuratura zakwestionowała pięć oświadczeń majątkowych składanych przez Nowaka w okresie od listopada 2011 r. do marca 2013 r. Poseł nie wykazał w nich zegarka renomowanej firmy, o wartości – jak wynika z dwóch opinii biegłego – minimum 17 tys. zł.

Poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący KP SP podkreśla, że proces ten bezprecedensowo kompromituje Platformę Obywatelską.

W mojej ocenie ten proces w pewien sposób także świadczy o tym, jak Platforma Obywatelska dobierała swoich ministrów do rządu. Wydaje się, że ten zarzut kompromituje ministra i w pewien sposób premiera, bo taki zarzut, nie jest zarzutem który powinien dotyczyć ministra rządu konstytucyjnego – zaznacza poseł Arkadiusz Mularczyk.

Sławomir Nowak na początku stycznia usłyszał zarzuty. Sam twierdzi, że jest niewinny; odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do trzech lat więzienia.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl