fot. flickr.com

Włoski Senat uchwalił dewiacyjną ustawę

Włoski Senat uchwalił ustawę o tzw. związkach cywilnych osób tej samej płci. Związki dewiantów nie zostały jednak ustawowo zrównane z małżeństwami. Z budzącej wiele kontrowersji regulacji usunięto również artykuł dotyczący możliwości adopcji dziecka partnera lub partnerki i wykreślono zapis o wymogu wierności.

Ustawa trafi teraz do włoskiej Izby Deputowanych. Organizacje prorodzinne i kościelne zapowiadają, że będą dalej walczyć o to, aby nowe przepisy nie weszły w życie.

Ks. dr Adam Sikora, bioetyk z UAM w Poznaniu podkreśla, że ustawa stanowi pierwszy krok do rozszerzania praw osób homoseksualnych.

– Zakłada się tam jakiś przyczółek i potem robi się krok dalej. Włoska Senat przyjął ta ustawę w postać wniosku bez prawa do adopcji, ale następnym krokiem będą głosy: „dlaczego ten rodzaj związków małżeńskich jest dyskryminowany przez brak możliwości adopcyjnych w porównaniu z małżeństwami heteroseksualnymi”. Będzie ustawa o zmianie ustawy itd. Taką kolej rzeczy można bardzo łatwo przewidzieć na bazie analizy innych ustaw – powiedział ks. dr Adam Sikora.

30 stycznia przedstawiciele włoskiego Kościoła katolickiego i świeccy zorganizowali w Rzymie wiec protestacyjny przeciwko uchwaleniu ustawy, w którym wzięło udział kilkaset tysięcy osób. Teraz chcą rozpisania referendum w sprawie dewiacyjnej ustawy.

RIRM

drukuj